Меню
Остання редакція: 24 травня 2021

Співчуття з приводу смерті колеги

Колектив кафедри технологій харчових продуктів Уманського НУС з глибоким сумом сприйняв звістку про те, що 22 травня 2021 року, на 85-му році життя, відійшов у вічність Володимир Михайлович Найченко, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АН Вищої школи України та Міжнародної академії холоду, талановитий педагог, відомий вчений.

Народився Володимир Михайлович Найченко 1937 року в м. Могилів-Подільський Вінницької області. В 1954 році закінчив школу, в 1959 році –  Уманський сільськогосподарський інститут, в 1967 році – аспірантуру при Українському науково-дослідному інституті садівництва.

З 1959 р.  працював завідувачем агрохімічної районної лабораторії, першим секретарем райкому комсомолу, інспектором-організатором територіального управління, а з 1963 р. – науковим співробітником відділу технології зберігання і переробки плодів Донецької дослідної станції садівництва (м. Артемівськ).

З 1970 р. життя і діяльність Володимира Михайловича  тісно пов’язані з Уманським сільськогосподарським інститутом, куди він був запрошений на роботу. За його безпосередньої участі відкрито кафедру технології зберігання і переробки продукції рослинництва, на якій працював спочатку асистентом, потім старшим  викладачем, старшим науковим співробітником, доцентом, згодом завідувачем кафедри і пізніше професором. 

Найченко Володимир Михайлович став науковим керівником напряму “Розробка сучасних технологій зберігання плодів”, під його  керівництвом був побудований науково-виробничий комплекс зі зберігання плодів.

У 1969 р. захистив кандидатську, а у 1989 – докторську дисертації. У 1975 р. обраний  доцентом, а у 1991 році  – професором. 

Обраний академіком двох академій: АН Вищої школи України (1995 р.), та Міжнародної академії холоду (м. Одеса, 1997 р.). За результатами розробок нових технологій зберігання плодів одержав 4 авторських свідоцтва, 5 патентів на винаходи і 8 раціоналізаторських пропозицій.

Найченко В.М. автор 4 державних стандартів України, автор і співавтор більше 200  наукових і методичних праць, в тому числі підручників, навчальних посібників та монографії.

Наукові статті професора Найченка В.М. публікувались у Франції, Італії, Польщі, Росії. Найченко В.М. підготував 2 докторів і 6 кандидатів наук.

 Нагороджений: Грамотою Верховної Ради України; почесними грамотами: Міністерства аграрної політики України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного концерну садівництва, виноградарства та виноробної промисловості, Головного управління освіти та науки Черкаської обласної державної адміністрації, нагрудним знаком «Відмінник аграрної освіти і науки», «Изобретатель СССР»,  а також медаллю «Ветеран праці». 

Присвоєно звання «Почесний професор Уманського державного аграрного університету».

Нехай добрий, світлий спомин про Володимира Михайловича назавжди залишиться у серцях рідних, колег,  усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини, яка була найголовнішою в житті, проте світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, колектив кафедри технологій харчових продуктів Уманського НУС висловлює глибоке співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Володимира Михайловича.

Світла пам'ять про фахівця своєї справи, надійного порадника  і доброго колеги назавжди залишиться в наших серцях.

Поділяємо Ваше горе.   Вічна пам’ять…

 Прощання відбудеться 24 травня  о 10.00 год  за адресою: вул.Глібка, 9.

Колектив кафедри технологій харчових продуктів