Меню
Остання редакція: 22 березеня 2019

Міжнародна конференція «Технології та інновації: від землі – до готового продукту»

21-22 березня 2019 року в Черкасах відбулась IV  Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки, що диктує тенденції та народжує нові ідеї – «Технології та інновації: від землі – до готового продукту». 

 Дводенний захід приймала компанія «МАЇС» – головний організаційний партнер. Серед гостей та запрошених була Катерина Калайда, доцент кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів Уманського національного  університету садівництва.

Конференція проводилась з метою популяризації та впровадження сучасних технологій якісного вирощування й переробки фруктів, ягід і горіхів, сприянню відродженню традиційних українських напоїв на основі фруктів, ягід і меду та виробництву продуктів з доданою вартістю.

Розпочалась конференція з круглого столу на тему: «Ситуація в українському садівництві. Горіхівництво і переробка як перспективні напрямки розвитку галузі», де проходило обговорення ситуації в садівничій галузі України і світу, розглядались перспективи вітчизняного садівництва, аспекти законодавства і державної підтримки. Модератором бесіди виступив Володимир Печко, президент ГС «Укрсадвинпром».

В обговоренні прийняли участь власники та керівники садівничих та переробних підприємств: Олег Кущ, виробник наливок і настоянок на базі фруктів і ягід, керівник ФОП «Мед заповітного краю»; Юрій Вербило, виробник сидру ТМ «ROGATYY ZAYETS’»; Костянтин Кузьменко, директор компанії «Фруктона-ВН»; Юлія Комарова, директор з розвитку ПАТ «Одесавинпром»;    Олександр Самойленко, директор департаменту садівництва компанії «МАЇС»; Олексій Руденко, директор компанії «Еко Чіпси»; Антон Скоробагатов, заступник начальника відділу збуту продукції ТОВ «Добродія Фудз».

Робота конференції проходила за наступними секціями:

Секція №1: Сучасні технології вирощування фруктів. Новітні сорти – гарантія успішних продажів на внутрішньому і зарубіжних ринках.

Секція №2: Збереження продукції садів. Переробка і створення доданої вартості.

Секція №3: Сучасне горіхівництво: технології та інновації.

 У програмі конференції беруть участь провідні українські та європейські експерти з технологій інтенсивного садівництва і переробки:

«Сучасний інтенсивний яблуневий сад: новітні схеми посадки, безвірусні саджанці, сорти, які гарантують успішні продажі». Мачей Ліпецький, президент Асоціації польських розсадників (Польща).

«Tехнології захисту від  FMC. Гарантована якість». Роман Цуркан, продукт-менеджер компанії FMC Agricultural Solutions.

«Як збільшити і поліпшити врожай, або вирощування плодів та ягід під накриттям». Марек Ямри, регіональний менеджер компанії HAYGROVE (Польща).

«Біотехнології в садівництві». Володимир Сіленко, експерт компанії «БТУ-Центр».

«Сортові інновації плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна». Степан Паладі, ДП «Голланд Плант Україна».

 «Технологія точного зрошення в садівництві». Владислав Разкевич, директор компанії «Евкаліпт Р».

«Сучасна методологія прорідження та покращення якості плодів. Особливості застосування в Україні препаратів компанії  Globachem (Бельгія)». Василь Бондаровський, експерт компанії Globachem (Бельгія), EFT Group.

«Сучасні європейські технології переробки фруктів: виробництво соків і сидрів».  Олександр Купцов, представник компанії EFT Group – Kreuzmayr.

«Інноваційні технології охолодження, заморозки і зберігання продукції від провідних європейських виробників». Анатолій Богдан, директор компанії «Інсолар». 

 «З досвіду організації садівництва і створення переробного комплексу». Олександр Самойленко, директор департаменту садівництва компанії МАІС.

 «Горіхівництво по-українськи: від саджанця до промислового горіхового саду». Микола Кучер, кандидат сільськогосподарських наук, директор Горіхового центру «Залісся» (Черкаська обл.).

«Професійна техніка для горіхового саду». Віктор Колесник, директор компанії «Агростар».

«Методи переведення горіхового саду на плодоношення. З досвіду». Іван Юкал, власник фермерського господарства «Єфрем» (Вінницька обл.).

Також в рамках конференц-дня відбулась народна дегустація соків прямого віджиму від фермерських господарств та виробничих підприємств України. 

Насичена програма конференці], з точки зору змісту цей захід відрізнявся виключно широким колом питань і високим професійним рівнем учасників, стала приводом для обміну інформацією, згуртувала нас навколо постановки та розв’язання актуальних проблем для галузей садівництва і переробки, внесла у нашу спільну роботу нові ідеї, нові пропозиції, підготувала справді науковий ґрунт для подальших наукових пошуків.

Бажаю організаторам та усім, хто брав участь у підготовці та проведенні конференції наукових та творчих здобутків, натхнення та можливостей для проведення таких важливих та яскравих наукових конференцій!

Катерина Калайда, доцент кафедри технології

зберігання і переробки плодів та овочів